Rozmiar bransoletki to jej wewnętrzny obwód po zapięciu. Nie należy mylić wewnętrznego obwodu z długością bransoletki rozłożonej na płasko, zależy to od materiałów z jakich wykonana jest bransoletka. Im większe kamienie z których zrobiona jest bransoletka, tym mniejszy będzie obwód wewnętrzny bransoletki i tym więcej będzie różnić się on od długości bransoletki rozłożonej na płasko. W przypadku bransoletek z łańcuszka lub bardzo małych koralików nie ma to dużego znaczenia ponieważ długość będzie nieznacznie różnić się od obwodu.

Długość bransoletki = obwód nadgarstka + 1-2 cm

Dobranie odpowiedniej długości bransoletki będzie o wiele łatwiejsze, jeśli najpierw zmierzysz obwód swojego nadgarstka. Owiń nadgarstek elastycznym centymetrem krawieckim w najszerszym jego miejscu, czyli pomiędzy dłonią a kością nadgarstka. Ważne aby obwód był mierzony bez ściskania i bez zbędnego luzu.

Aby dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki, należy dodać do rozmiaru nadgarstka 1-3cm, w zależności od tego, na jaki typ bransoletki się zdecydowałaś. Do bransoletki z łańcuszka wystarczy dodać 1-1,5 cm gdyż te, prezentują się najlepiej gdy przylegają do ręki. Do bransoletki z kamieni, czy pereł należy dodać więcej – im większe są koraliki tym mniejszy jest obwód wewnętrzny bransoletki. Ilość pozostawionego luzu to też kwestia osobistych upodobań. Standardowy i najbardziej popularny rozmiar bransoletek to 18 cm.